לדרמן ישראל | אתר היבואן הרשמי טי אנד איי מרקטינג בע"מ

ערכת חובה בכל רכב

מאמרים נוספים
טיפים DIY
לדרמן לזוגתך – ככה תבחר
לדרמן משמח חתן וכלה- אהרן.ש
דין שלום אוחנה – לדרמן מסייע באיתור סתימה
דרור גרינברג – תיק גב בטיול נקרע – לדרמן בא להצלה
אוהד בקר – לדרמן WAVE משופצר אלי

במהלך שנים של סיורי שטח ועבודה בחוץ, למדתי הרבה על מה אני והרכב שלי צריכים כדי לסיים את היום בבית.

הנה כמה דברים שאני למדתי להחזיק ברכב כדי שלא משנה מה יקרה בדרך, אוכל לחזור בשלום (או בשלוש, אם אני ממש ממהר width= )

אתם יכולים כמובן להתאים, לשנות, להוסיף או להוריד מהרשימה הזו. מה שיעשה לכם טוב.

 

את חפירה

יש לי ברכב את חפירה מתקפל קטן. אם אני מתחפר בחול, בדיונה קטנה, סתם בבוץ או בצפון בחורף, אני יכול לטפל בזה לבדי. נכון, זה ייקח הרבה זמן והרבה מאמץ, אבל בסוף אסתדר.

 

רצועת גרירה חזקה

עם הרצועה אני לא עוזר רק לעצמי, אלא גם לאחרים שנתקעו. בנוסף אני מצליח למשוך עצים או חפצים גדולים אחרים החוסמים כבישים. כשאתם רוכשים אחד, בקשו כזה שעמיד בפני משקלים גבוהים (לפחות פעמיים הרכב שלכם). רכב תקוע בבוץ למשל, הוא הרבה יותר קשה לשליפה מאשר סתם גרירת רכב מחניה. כמו כן, התרחקו משרשראות ברזל וקרסים מברזל. הם מאוד כבדים והכי גרוע, אם הם נקרעים במאמץ, הם יכולים לפגוע בכם כמו קליע, או גרוע יותר.

 

כלי רב תכליתי

במקום למלא את הבגאז’ בכלים שונים, כלי רב תכליתי אחד טוב יכול למלא את הפונקציות החסרות; מסור, להב, פלאייר, מספריים, כלי חיתוך רצועות ועוד. מלא אופציות לטיפול במקרים קטנים אך עם זאת, מעצבנים.

לדרמן כבר אמרתי?

 

מים

החזיקו כמה בקבוקי מים ברכב. לא לשתיה כמובן (אלא אם אתם באמת תקועים בנגב ויש סכנת התייבשות). אם המנוע מתחמם כשאתם רחוקים מכל מקור סיוע, בקבוקי מים יכולים להיות החברים האחרונים שלכם בדרכים.

המים טובים גם לשטיפה ראשונית של פצעים, מילוי רדיאטור, ניקוי חלונות ועוד.

 width=

חטיפים

אין בעיה להחזיק בתא הכפפות כמה חטיפים למקרה הצורך. הבעיה מתחילה כשאתם תקועים בפקק ונזכרים שיש לכם חטיפים בתא כפפות.

 

מזרן יוגה + שק שינה

תעצרו את ה”מי צריך את השטויות האלה?”, כי גם רמבו או צ’אק נוריס יעדיפו לישון בשטח בנוחות ולא על אבנים, זרדים וקוצים. ולא חייבים לישון, אפשר גם סתם לעצור לרגע בצד הדרך וליהנות מהטבע על מזרון או שק שינה. אגב, זה גם מעולה אם באמת הרכב הושבת ואתם נאלצים להמתין המון שעות לחילוץ או גרירה.

 

פנס

את הסלולרי אתם תצטרכו ולכן לא כדאי לבזבז את הסוללה על הפנס. שימו פנס בתא הכפפות, עדיפות לפנס ראש וככה תוכלו להירגע שגם בחושך, אתם פנויים לעבודות ותיקונים. אגב, גם לסמן למכוניות אחרות שאתם שם.

לדלנסר אמרתי?

 

ערכת עזרה ראשונה

עדיף לא את הקופסאות בשקל שיש בכל מיני חנויות, אלא להרכיב ערכה משלכם. ציוד טוב יגרום לכם לחייך ברגעי החרום. הנושאים העיקריים לערכת חרום הם: טיפול בגורם הפוצע – מספריים, פינצטה, סכין וכו’.

ניקוי הפצע – אלכוהול או פדי חיטוי. סגירת הפצע – פלסטרים, פדי גזה, תחבושות וכו’. קיבוע החבישה – לויקופלסט (נייר דבק רפואי) ועוד.

 

רזרבי בגודל מלא

אם אתם רכב שטח, אין דאגה, אבל אם אתם רכב “כביש” רגיל ואתם אוהבים לטייל בכבישי עפר, וודאו שיש לכם גלגל רזרבי בגודל מלא ולא החלופי הקטן. אחרת הוא ילך לעולמו מהר מדי ולא תצליחו לצאת מהשטח.

 

סוללת חרום למצבר

קרה שיצאתם למקום והשארתם את האורות דולקים? ניתן להשיג כיום סוללת גיבוי להנעה ללא חיבור כבלים לרכב אחר. ככה אם תיתקעו בכל מקום עם מצבר מת, תוכלו להניע בקלות עם הערכה הזו.

לרובם יש גם יציאות USB לטעינת סלולרים ומכשירים אחרים.