הסיפור של לדרמן

מהמפעל שלנו בפורטלנד, אורגון ארה”ב, אנו מחויבים לייצר עבורכם את הכלים הרב-תכליתיים הטובים ביותר, שיעזרו לכם לפתור בעיות צפויות ובלתי צפויות בחיי היומיום. המסע שלנו התחיל לפני למעלה מ- 37 שנה עם הכלי הרב-תכליתי הראשון בעולם (PST) שנבנה על ידי מייסדנו, טים לדרמן (כן, באמת יש מר לדרמן!)

המייסד שלנו

בעת טיול דל-תקציב באירופה בשנת 1975, טים לדרמן ואשתו צ’או נתקלו ללא הרף בצנרת דולפת במלונות זולים, ותיקונים בצידי הדרך לפיאט הקטנה והעגומה שלהם. טים הבין את הצורך בכלי רב-תכליתי מבוסס-פלאייר. “נשאתי אולר צופים והשתמשתי בו לכל דבר, החל מחיתוך לחם וכלה בתיקון המכונית. אבל כל הזמן רציתי שיהיה לי פלאייר! ”

כאשר טים חזר לארה”ב, הוא התחיל לגבש את הרעיון שלו -“רב כלי”, הבסיס היה כמה סקיצות שהוא עשה בטיול ועם זה הוא התחיל לעבוד

הראשון המקורי

כאשר טים התחיל באב הטיפוס לכלי החדש הזה, הוא העריך שייקח לו חודש.
במקום זאת נדרשו שלוש השנים הבאות לבנות את אב הטיפוס, ואז טים לדרמן הגיש בקשה לפטנט. עם בקשת הפטנט ואב הטיפוס ביד, הוא יצא למכור את הרעיון שלו. לרוע המזל, החברות אליהן פנה לא התרשמו. במשך שלוש וחצי שנים נוספות קיבל טים בזה אחר זה מכתבי דחייה. עד שהוא צרף אליו את חברו לקולג’, סטיב ברלינר, לעזרה, ובאביב 1983 הם קיבלו את ההזמנה הראשונה שלהם עבור 500 כלים מחברת CABELA’S והשיקו את כלי Leatherman הראשון, PST.

MADE OF METTLE -מה זה אומר?

באנגלית פירוש המילה ‘mettle’ היא חוזק של אופי, מי שמאופיין באומץ וחוסן ומתמיד בדרכו גם מול מצוקה. מבטאים את המילה METTLE באנגלית כמו המילה METAL – ‘מתכת’ והרי ממתכת עשויים הכלים שלנו. אז זה משחק מילים המתאר את טים ​​לדרמן ואת המסע שלו לבניית המותג הזה. הוא עשוי METTLE כי הוא לא ויתר על הרעיון שלו וחלם ליצור את ה- PST. הוא היה אמיץ ונלחם בכישלונות ובדחיות ויצא כמנצח עם מוצר שנמכר והמריא עם הצרכנים

מיוצר באורגון, ארה"ב, בגאווה גדולה

החל מהאב-טיפוס הראשון של טים ועד למילה האחרונה שחידשנו בתחום רבי-הכלים, בנינו את הכלים שלנו בפורטלנד, אורגון ארה”ב. וכשהגיע הזמן להעביר את הכלים שלנו בדיקות בשטח, אנו בודקים אותם בטבע הענק של צפון מערב ארה”ב. מטיול בהרי האשד המחוספסים, לדיג בחופי אורגון היפה, או לחקור את המדבר הגבוה במזרח, אנו מבטיחים כי הכלים שלנו אמינים לכל הרפתקה או משימה, גדולה כקטנה. אנו מזמינים אתכם לנסות את הכלים בעצמכם, או לקרוא את סיפורי האנשים שכתבו לנו איך הם הצילו את המצב, בשתי ידיהם ובעזרת לדרמן